Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Экономика


Проблеми ПХЗ та Південмашу обговорили в Дніпрі на виїзному засіданні Комітету ВР

12.03.2020 15:30:07

А ще – запуск українського супутника.

У Дніпропетровській ОДА відбулося перше виїзне засідання Комітету Верховної ради України з питань економічного розвитку. Йшлося про відродження космічної галузі в країні.

До заходу приєдналися представники Державного космічного агентства, великих підприємств, народні депутати.

«Обговорили, зокрема, проблеми утилізації ракетного палива на Павлоградському хімзаводі та виведення з кризи Південмашу», – повідомляє пресслужба ДніпроОДА.

За словами голова комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитра Наталухи, вже визначені кроки, які дадуть поштовх галузі.

Перший вже зробили – ухвалили Закон України про приватний космос. Тепер приватні компанії мають право отримувати дозволи на вироблення, запуск, тестування космічних апаратів.

Другий крок – корпоратизація. Перетворення державних підприємств на акціонерні товариства. Це дозволить їм отримувати інвестиції без бюрократичної тяганини.

Третій крок – створення аерокосмічного концерну, який забезпечить взаємодію між підприємствами.

Четвертий – напрацювання нової стратегії галузі, яка буде орієнтуватиметься не на радянську спадщину, а на сучасні вимоги світу.

«Космічна галузь може стати «точкою росту» для економіки всієї країни. Але має бути стратегія її відродження та розвитку», – наголосив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко.

На засіданні вирішили рекомендувати Міністерству економіки знайти додаткове фінансування для запуску українського супутника. На думку Дмитра Наталухи, це дозволить Україні вийти на новий рівень використання супутникових даних.

«Космос – один з потенційних локомотивів економіки. Це нові робочі місця, високотехнологічний експорт, новітні технології. І один долар, який перетворюється в десять при інвестиції в космічну промисловість. Це доводить міжнародний досвід, – зазначив голова Комітету ВР. – Дніпро по праву є космічною столицею України. І ми дуже хотіли б, аби саме звідси почалося відродження високотехнологічної промисловості».

Інтелектуально та фінансово підтримати запуск українського супутника готова облдержадміністрація, підкреслив очільник області.

1247

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.