Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Здоровье


ВООЗ: суші, сало та сирі яйця вживати не варто

16.03.2020 13:31:57

Можливе джерело 2019-nCoV серед тварин поки не встановлено.

У світі відомо про один випадок інфікування домашньої тварини коронавірусом COVID-19 – це був собака у Гонконзі, проте випадки інфікування людини від домашньої тварини – відсутні.

Захворювання COVID-19, що спричиняє вірус 2019-nCoV, переважно поширюється через зважені в повітрі частки, які утворюються, коли хвора людина кашляє, чхає чи розмовляє. Щоб убезпечити себе, необхідно часто і ретельно мити руки, не чіпайте руками очі, ніс і рот.

«В якості запобіжного індивідуального захисту, наприклад, при відвідуванні ринків, на яких торгують живністю, слід уникати безпосереднього контакту з тваринами, а також не торкатися поверхонь, з якими стикаються тварини.

Слід строго дотримувати правил забезпечення безпеки продуктів харчування. При роботі з сирим м'ясом, молоком, органами тварин слід проявляти обережність, щоб уникнути перехресного забруднення інших продуктів, які не пройшли термічну обробку, і, крім того, слід утримуватися від вживання сирих або напівсирих продуктів тваринного походження», –

про це повідомляється у рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) до населення.

Також, на питання про безпечність отримання поштових відправлень з районів, де зареєстровані випадки захворювань COVID-19, ВООЗ відповідає:

«Так. Імовірність того, що інфекція може передаватися від хворої людини через замовлені товари, низька, так само як і ризик зараження вірусним збудником COVID-19 від упаковки, яка піддавалася переміщенню, перевезенню і перебувала під впливом різних погодних і температурних умов».

Лікарі також наголошують, що НЕ ДОПОМАГАЮТЬ боротися з коронавірусом та можуть нанести шкоду:

* паління,
* одночасне носіння декількох масок,
* антибіотики.

Медичну маску слід носити тільки в тому випадку, якщо у вас є симптоми COVID-19 (особливо кашель) або якщо ви здійснюєте догляд за людиною, яка може бути хворою на COVID-19. Безпечна дистанція між людьми – не менше 1 метра.

Також відповіді на поширені питання розмістило Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ):

«Чи передається вірус через фрукти? – Фрукти – непридатне середовище для тривалого виживання вірусу. Немає жодних даних про передачу вірусу через фрукти. Нагадуємо, що фрукти необхідно ретельно мити, але це стандартна рекомендація».

Повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму – так зміцнювати імунітет рекомендують українські лікарі.

Наразі в Україні зареєстровано 5 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19. Зафіксовано одну смерть людини, інфікованої коронавірусом.

Тест-системи вже доставлено або буде доставлено найближчими днями до Житомира, Тернополя, Дніпра, Вінниці, Києва, Рівного, Львова, Запоріжжя, Чернівців. Триває прийом замовлень на закупівлю тест-систем від інших областей. Усі тести сертифіковані ВООЗ.

«Скільки часу триває тест на новий коронавірус? – До отримання результату проходить орієнтовно 5-6 годин».

Захворювання, викликане новим коронавірусом, не можна називати «смертельним», адже летальність складає 3,4%.

80% людей хворіють у легкій формі, але новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії, у цьому його небезпека.

Гаряча лінія МОЗ (тимчасово працює в тестовому режимі): 0-800-505-201.

1275

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.