Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Происшествия


Начальник Марганецького «угро» зі спільниками вимагав хабар з погрозами

14.05.2020 09:12:49

Навіть хрестик з жінки зняли.

До суду скеровано обвинувальний акт відносно колишнього начальника сектору кримінальної поліції одного із відділень Нікопольського відділу поліції ГУ Нацполіції в Дніпропетровській області. Правоохоронець обвинувачується у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди, а також вимаганні з використанням свого службового становища.

Про це повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань (ДБР).

«Слідством встановлено, що у вересні 2019 року поліцейський за 1.000 доларів США обіцяв повернути місцевій мешканці автомобіль «ВАЗ 2107», який було викрадено. Крім того, під час телефонних розмов, у разі відмови сплачувати кошти, правоохоронець погрожував жінці кримінальним переслідуванням. Неправомірну вигоду для поліцейського через таксиста передала мати потерпілої», – йдеться в повідомленні.

У разі доведення вини, обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

«Лица» відшукали в реєстрах порталу «Судова влади України» інформацію по цій справі.

З’ясувалося, що обвинуваченим є начальник сектору кримінальної поліції Марганецького відділення поліції Нікопольського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області Романюк Олександр Петрович, 1983 р.н.

В судових документах зазначені обставини події:

«Встановлено, що 04 вересня 2019 року, приблизно о 23 годині, начальник сектору кримінальної поліції Марганецького відділення поліції Нікопольського відділу поліції ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 1983 року ІНФОРМАЦІЯ_1 спільно із невстановленими в ході досудового розслідування особами, знаходячись на території будинку АДРЕСА_3, під приводом проведення перевірки інформації від правоохоронних органів м. Маріуполь щодо причетності гр. ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 (власниця автомобілю – ред.) до протиправної діяльності, із застосуванням фізичного та психологічного тиску на ОСОБА_2 та інших осіб, без складання жодних процесуальних документів, незаконно та відкрито вилучили із володіння особи, яка законно користувалась зазначеним транспортним засобом, легковий автомобіль марки «ВАЗ 2107» д. н. з. НОМЕР_1, яким користувалась громадянка ОСОБА_2, свідоцтво про реєстрацію вищезазначеного транспортного засобу, страховий поліс на автомобіль, грошові кошти в сумі 300 доларів США та 9.000 грн, ланцюжок з хрестиком з дорогоцінного металу (золота), належними заявниці.

Після чого начальник сектору кримінальної поліції Марганецького відділення поліції ОСОБА_1, повідомив ОСОБА_2, що поверне автомобіль тільки за умови, що вона надасть йому неправомірну вигоду у сумі 1.500 доларів США, на що остання погодилась.

17 вересня 2019 о 14 год ОСОБА_2 запропонувала ОСОБА_1 зустрітись для обговорення можливості передачі неправомірної вигоди та повернення легкового автомобіля марки «ВАЗ 2107» д. н. з. НОМЕР_1, на що ОСОБА_1 погодився.

17 вересня 2019 о 19 год ОСОБА_1 прибув на невстановленому автомобілі під керуванням невстановленої особи до будинку АДРЕСА_3, де під час зустрічі передав ОСОБА_2 технічний паспорт на автомобіль «ВАЗ 2107» д. н. з. НОМЕР_1 та страховий поліс, оформлений на ОСОБА_3, які було ним вилучено у заявниці 04 вересня 2019 року, та повідомив, що автомобіль марки «ВАЗ 2107» д.н.з. НОМЕР_1 знаходиться на AЗC «SHELL», яка розташована на виїзді з міста Марганець. Також вказав місцезнаходження ключі від автомобіля.

Того ж дня о 20 годині ОСОБА_2 прибувши до вказаного місця виявила за будівлею АЗС автомобіль «ВАЗ 2107» д. н. з. НОМЕР_1 з ознаками пошкодження та заміною окремих деталей автомобіля.

Попередньо узгодивши під час телефонних розмов із ОСОБА_4, ОСОБА_2 та ОСОБА_5 розмір неправомірної вигоди та спосіб її передачі, 18 вересня 2019 року близько 14 год. 25 хв. ОСОБА_4 передала невстановленій в ході досудового розслідування особі на ім`я ОСОБА_6 раніше обумовлену неправомірну вигоду у сумі 1 тисячі доларів США за повернення легкового автомобіля марки «ВАЗ 2107» д.н.з. НОМЕР_1 та непритягнення до відповідальності ОСОБА_2 .

Того ж дня, близько 17 години, знаходячись у невстановленому досудовим розслідування місці, ОСОБА_1, продовжуючи умисні дії, направлені на одержання службовою особою неправомірної вигоди, поєднане з її вимаганням, отримав від невстановленого співучасника злочину на ім`я ОСОБА_6 грошові кошти в сумі 1.000 доларів США.

18 грудня 2019 року ОСОБА_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, а саме у одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб неправомірної вигоди для себе за вчинення та не вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням наданого їй службового становища, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України».

В декларації перед звільненням, поданої поліцейським Романюком 27 лютого 2020р., записано, що з 01 січня 2020 по 17 лютого 2020 він отримав на посаді 14.283 грн заробітної плати. За 2019 рік – отримав 189.423 грн зарплати.

1413

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.